Skupina HARD RAIN vznikla roku 2001 na popud Dana Šerého jako nezávazný projekt pro vyplnění volného času. První veřejné vystoupení se odehrálo v  roce 2002 ve Vsetínském klubu Sandrik v obsazení Dan Šerý – klávesy a zpěv, Lojza Bednář – kytara, Josef Polách – kytara, Lojza Mužikovský – Baskytara, Zbyněk Šenkeřík – bicí nástroje. Záhy však členové skupiny zjišťují, že je neuspokojuje pouhé kopírování a přehrávání známých hitů pro nenáročné posluchače tancovaček a začínají tvořit první autorské skladby. Zároveň dochází k několika změnám a přesunům v sestavě kapely. Do skupiny přichází sólový zpěvák Karel Janáč a za bicí usedá ostřílený harcovník Staňa „Bača“ Pohůnek. Zároveň si oba Lojzové vzájemně vyměňují své posty. V této sestavě bylo v roce 2005 ve studiu UNART ve Slavičíně zaznamenáno sedm autorských skladeb na CD. Za zmínku určitě stojí skladby „To si piš“ nebo „Jenom se ti zdám“, které se setkali s velmi kladným ohlasem u posluchačů. Všechny písně z tohoto CD jsou volně ke stáhnutí na www.bandzone.cz/hardrain nebo www.hardrain.eu . Kapela poté pilně koncertuje a zároveň skládá hudební materiál na další album. To vychází po mnoha peripetiích na sklonku roku 2009, ale už bez jednoho z hnacích článků kapely Dana Šerého, který se raději věnuje budování kariéry finančníka v našem hlavním městě. Nové album má název „Černá duše“ a obsahuje jedenáct písní s vesměs velmi neradostnými texty. Křest CD proběhl 28.12.2009 v KD Brumov a kmotrem nebyl nikdo menší, než Standa Hranický a legenda českého hardrocku, skupina Citron. V současnosti skupina HARD RAIN koncertuje  v klubech a na menších festivalech prakticky po celé ČR a pilně pracuje na tom, aby se mohla předvést na některém z velkých hudebních festivalů. Za všechny úspěchy připomeňme například postup do semifinále soutěže „Radegast líheň 2010“ , kde hlavní cenou je právě účast na několika prestižních festivalech.

 

V soutěži Radegast líhenˇ2010 jsme se umístili na 7.místě z celkového počtu více než 200 kapel z ČR i SR.Soutěž je specifická tím, že od roku 2007 probíhá současně ve třech TOP klubech na Ostravsku a o vítězi (na rozdíl od prvních ročníků soutěže) pak rozhoduje jen odborná porota. Skupiny se mezi sebou postupně koncertně utkávají v základních a  semifinálových kolech a Velkém finále všech klubů. Hodnota cen pro vítěze je v desetitisících korun a obsahuje i možnost vystoupit na (jinak programově uzavřených) atraktivních festivalech a akcích, např. Colours of Ostrava, Inkubátor a řadě dalších vybraných akcích...

 

Recenze: zde

 

Nejen díky účasti na Radegast líhenˇ 2010 jsme se dostali i do éteru rádií kde si nás můžete poslechnout…odkazy zde:  Bandzone a Fajn Rock Music.

 


Copyright (c) 2010 - Obec Střelná Created by RegionvalasskoTOPlist